marcelina amelia blog new
Marcelina Amelia blog

Kalendarz Muzeum Erotyzmu


Link 03.12.2013 :: 22:32 comment (0)

Moj lipiec w najnowszym kalendarzu Muzeum Erotyzmu!
My work featured in a new Calendar of Museum of Eroticism.


Flex A&D/Art & Design Fair Islington Green 7 - 8th Dec


Link 06.12.2013 :: 01:45 comment (1)
My Limited edition prints and illustrations
 will be available to buy at Flex A&D/Art & Design Fair 
Islington Green 6 - 8th DecLara - Screenprint - 11/35


Link 12.12.2013 :: 01:45 comment (0)♥ do plakatu #9


Link 27.12.2013 :: 02:17 comment (0)Do poczytania : 

"Często jest tak, że najpierw odkrywam jakiś genialny plakat, potem artystę, który za nim stoi i dopiero pozostałe jego prace. Tak było z Bartkiem Polakiem i Dyną, ale z Marceliną Amelią poznałam się, że tak powiem od końca: Muzeum Erotyzmu zaprezentowało swój kalendarz na nowy rok, lipiec należał do Marceliny, a dokładniej do ilustracji, którą z tej okazji stworzyła, wrzucili link dofanpage’a artystki, tam znalazłam adres jej strony, a tam galerię cudownych plakatów.Marcelina ukończyła szkołę plastyczną w Częstochowie, po czym spakowała walizki i pojechała na obczyznę. Dokąd? Do miasta czerwonych piętrowych autobusów i czarnych taksówek – do deszczowego Londynu. Czemu akurat tam? Pomysł pojawił się kiedy jako czternastolatka odwiedziła to miasto i poczuła, że chce tu mieszkać i studiować. Dyplom w pracowni ilustracji uzyskała na Uniwersytecie Westminster. W Londynie już została, mieszka tam i pracuje: ilustruje, maluje, sitodruczy, a na co dzień prowadzi firmę odzieżową Ivory Jar, która pozwala jej, jak sama mówi, łączyć ilustrowanie z odziewaniem ludzi. Nie wyklucza, że za jakiś czas znowu zmieni swoje miejsce, na takie z dostępem do morza i gdzie jest nieco cieplej. Marzy jej się duży ogród, hamak i dwa psy (ma już nawet dla nich wybrane imiona) i że będzie miała więcej czasu na ilustrowanie.
Choć Marcelina pochodzi z miasta świętej wieży jej prace wcale nie są grzeczne. Określiła je mianem trochę agresywnej dziewczęcej seksualności i dziecięcej niewinności pomieszanej z permanentnym malkontenctwem. Niemniej jednak chrześcijańska ikonografia ma wpływ na jej sztukę. Poza tym jako źródła inspiracji wymienia: wspomnienia z dzieciństwa, marzenia senne i wieczorne introwertyczne wycieczki. Marcelina mówi, że jej prace wyłaniają się z chaosu, zaczyna od swobodnych bazgrołów, notatek, przelewa myśli na papier, łączy kreskami. Aż mi trudno uwierzyć, że z tego rozgardiaszu wychodzi coś tak pięknego i jest to komplement. Swoje prace rysuje ręcznie, niektóre dopracowuje w komputerze, inne są sitodrukami. Tworzy też obrazy, głównie akryl na płótnie i robi świetne zdjęcia, polecam jej wizualny dziennikMarcelina ubrała się w takie słowa: Od trzeciego roku życia ma niecodzienny pociąg do bazgrolenia nagich kobiet i mężczyzn w niezbyt grzecznych konstelacjach. Posiadaczka kota imieniem Frida. Chronicznie boi się pająków, uczy się jazdy na deskorolce. " [Aleksandra Wilk]
http://www.robmydobrze.pl/serce9/Mad Girls Love Songs Window Display


Link 27.12.2013 :: 03:12 comment (0)
                                                               

3.11.13-24.11.13
Mad Girls Love Songs - Window Exhibition 

by Marcelina amelia 

Mad Girls Love Songs Exhibition takes place at 90 Old Street, rather then presenting the works inside the gallery, works are exhibited outdoor,behind the glass, as a window displays.
Such a open presentation offers a purer way for collectors and art fans to view the art than a traditional gallery setting. 


Mad Girls Love Songs

Ongoing series of painting and drawings titled Mad Girls Love Songs is mainly inspired by being a girl, nostalgia, adolescence, teenage lust and anxiety. 
In this series I’m trying to capture various states of being absent in present, between time and space, filled with constant unsatisfaction, longing, dreaming and wanting. 
Capturing the world as seen through a lustful and sensitive Teenage gaze with over exaggerated and dramatic visions of mostly imagined memories.

Supported by KKB

90 Old Street EC1V 9AX, London


Jak Bardzo Moge


Link 31.12.2013 :: 16:33 comment (0)


Petardowo


Link 31.12.2013 :: 16:34 comment (0)


Free Web Counter
visits since august 2010
Illustration by Marcelina Gawronska Copyrights of all pictures published on this website are reserved by it's autor. No material published here can be copied, reproduced, posted, used in any way without author's written permission. All Rights reserved by Marcelina Gawronska

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl