marcelina amelia blog new
Marcelina Amelia blog

#23 RO


Link 15.08.2015 :: 20:35 comment (0)
35

Wędrujący Instagram #23: Marcelina Amelia 

Redagowala : 

Ilustratorka, malarka i projektantka. Niespokojna, dużo bazgroląca z grzywką i kotem u boku. Pije kawę w nadmiarze i ma wiele przeciwstawnych cech – tak rok temu opisywał ją Michał w artykule o Ivory Jar – marce, którą współtworzy z przyjaciółką Rebeccą D. Choć Marcelina pochodzi z miasta świętej wieży, jej prace wcale nie są grzeczne – tak pisałam ja w cyklu ♥ do plakatu. Ale to nie wszystko co o Marcelinie Amelii, bo o niej mowa, pojawiło się na Róbmy dobrze. Jak wpiszecie jej imię w naszą blogową wyszukiwarkę zobaczycie, że wpisów, w których się pojawia jest znacznie więcej. Nic dziwnego, Marcelina po prostu odwala kawał dobrej roboty, a my takich artystów uwielbiamy. I datego zaprosiliśmy ją do jeszcze jednego naszego projektu – Wędrującego Instagrama. Mercelina przejęła nasze konto 13 lipca i zabawiła na nim do 19. Zobaczcie co z tego wyszło.

Witajcie mam na imię Marcelina, dzielę swój czas pomiędzy Polską, Londynem a Nadmorskim Brighton. Pewnie dlatego jestem taka niespokojna. Twory robię, malarsko-rysunkowe na @marcelinaamelia i projektowe na @ivory_jar. Zabieram dobrzeroba Instagrama na tydzień. Mam nadzieję, że nie zanudzę i nie dostanę bana za jakiś narysowany sutek. Zapraszam was na mój tygodniowy instagramowy serial.

1

Mój obrazek pt. „Miłosne piosenki obłąkanych dziewczynek”, jest już w drodze do Warszawy. Zawiśnie na aukcji Muzeum Erotyzmu i Bohemy Nowej Sztuki.

2

Przez ostatnie dwa tygodnie zdecydowanie za mało spałam. Pokażę wam w skrócie, co się u mnie działo. Na powyższym zdjęciu widzicie moje stanowisko na Elevated Artfair 8. Cała akcja miała miejsce w cudownymLeadenhall market w Londynie. A ten bardzo zainteresowany znawca sztuki to mój chłopak @wild_beaver.

3

Kolejne z Elevated Artfair 8, momentami było szampańsko.

4

Tak na marginesie, jest lipiec! Moja ilustracja „Blue is the warmest color” zdobi stronice kalendarza @muzeumerotyzmu.

5

Nowoczesność kontra tradycja, to tutaj miał miejsce Elevated Artfair.

6

Ostatni rzut okiem na moje stanowisko na Elevated Artfair i jedziemy dalej z tym koksem. Nauczka na przyszłość – zainwestować we wkrętarkę. Wiecej na @marcelinaamelia.

7

W tym roku zostałam zaproszona przez @thelondonillustrationfair do stworzenia edycji grafik zainspirowanych słowem „Psychedelic” praca została pokazana w ubiegły weekend w towarzystwie pozostałych siedemnastu artystów. A to zdjęcie z procesu wybierania kolorów do sita.

8

Ręcznie rysowane warstwy do mojego nowego sita pt. „I’m not even on drugs, I’m just weird”. PS Pracuję gdziekolwiek, kiedykolwiek się da.

9

Ręcznie rysowane szablony, a warstwy sobie schną.

10

Po siedmiu latch mieszkania w Londynie, wyprowadziłam się do Brighton, jest to godzina drogi pociągiem od Londynu, a bonus taki, że Brighton jest nad morzem i jest trochę spokojniej. A na plaży zamiast piasku są kamienie. Tak wygląda kawałek mojego domowego studia.

11

Ściany obklejone. Normalne studio.

12

A gdy nie rysuję, to piszę o tym jak powinnam więcej rysować.

13

Przepraszam za brak postów! Ale cały dzień ostro pracowałam w pewnym biurze i nie miałam ani chwili wytchnienia. Wracając do zdarzeń z poprzedniego tygodnia, tutaj zdjęcie z otwarcia The London Illustration Fair.

14

Gotowe druczki pt. I’m not even on drugs, I’m just weird. Basic Gal said, while riding a mint Shark through a forest of psychoactive fungus.

15

Kolejne zdjęcie z otwarcia @thelondonillustrationfair, które odbyło się w Hoxton Arches. Zdjecia: Egle Trezzi.

16

A tu moi drodzy, zdjęcie z otwarcia grupowej wystawy pt. „Loop Dreams” w @stourspace.

17

Moja grafika pt. „Rodzinne konstelacje”, po prawej stronie.

18

Więcej zdjęć z otwarcia wystawy „Loop Dreams”. Tutaj możecie zobaczyć mojego zina pt. „Art Migraines”.

19

Mam nadzieję, że was za bardzo nie spamuję. Jak coś dajcie mi znać, to się uspokoję.

20

Przy okazji pragnę was ponownie zaprosić na grupową wystawę pt. „Loop Dreams”, która ma miejsce w @stourspace w Hackney Wick w Londynie. Otwarta będzie do 3 sierpnia. Ktoś jest lub wybiera się do Londynu?

21

Ostanie z „Loop Dreams”.

22

Weekend! Co oznacza dla mnie więcej pracy! Siedzę sobie właśnie w pociagu z Brighton do Londynu, później przesiadka na metro i muszę dotrzeć do Hackney Wick, gdzie znajduje się studio Ivory Jar. Jeśli chcecie zobaczyć moje rysunki w wersji ubraniowej wbijajcie! Na zdjeciu urocze i specyficzne Hackney Wick.

23

Moja ulubiona część Londynu to ta, która go najmniej przypomina.

24

Takie ubranka robimy w Ivory Jar. Jesteśmy też na insta @ivory_jar.

25

A tak je pakujemy.

26

Dla urozmaicenia, pozwólcie że wrzucę zdjęcie dwóch moich malunków na papierze, które jeszcze do niedawna wisiały w Of Cabbages and Kings Gallery. Od prawej Alga i Amanita muscaria tzw. Muchomor czerwony.

27

Zdjęcia też czasami robię. Tutaj widzicie uroczego Leonardo, który jest w połowie Polakiem, ubranego w koszulkę Ivory Jar.

28

Nie będę was kłamać, nie jestem teraz nad morzem, tylko ostro pracuję w Ivory Jar, ale żeby jakiś sobotni vibe wprowadzić, wrzucam takie o… Zdjęcie jak się przechadzamy koło klifów.

29

A na dobranoc dwa koty. Jeden mieszka w Częstochowie, a drugi, ten czarny, gdzieś w Warszawie, z tego co mi wiadomo. Trzeci o imieniu Frida czilluje się w Brighton. Ja tymczasem spadam spać, bo jutro będę handlować grafikami na @hackneyfleamarket.

30

Złote myśli, @marcelinaamelia w @balladofmagazine.

31

Grafika pt. „I’m fine”.

„Chętnie zniknęłabym / Na miesiąc lub na rok / Rozdałabym to co mam / Bo powiedz co / Z tego mienia mam / Nie pamiętam jak to jest / Mieć na cokolwiek czas / Mieć czas / Chcę wyhamować / Wyhamować / Z moich wad / Z moich wad składasz origami / Dajesz mi odpocząć / Nie muszę walić głową w mur / Rozchmurzasz mnie / Gdy wpadam w szał / Wyrywam własne kartki / Zbierasz je i składasz z nich / Żurawie origami” tekst Mela Koteluk.

32

Jesteśmy na @hackneyfleamarket. Jeżeli jest ktoś w Londynie w pobliżu Dalston, wpadajcie!

33

Moje ostatnie podrygi Na Instagramie @robmydobrze, aż się łezka w oku kręci. Na zdjeciu mój plakat dla Polish Poster Shop, który niedługo mam zamiar wam rozdać! Także watch this space.

34

Moi drodzy, mój czas na Instagramie @robmydobrze dobiega końca, jeżeli podobało wam się moje spamowanie zapraszam tu@marcelinaamelia i tu i na Fejsa. Jeśli natomiast macie mnie dość, to po prostu nie wchodźcie na powyższe linki. Mam nadzieję, że będzie więcej lajku niż hejtu. Pozdrawiam gorąco!

Marcelina, świetnie było Ci potowarzyszyć przez tydzień. Dziękujemy za morze inspirujących ilustracji i pokazanie nam swojej pracy również od zaplecza. Gorąco Ci kibicujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.Free Web Counter
visits since august 2010
Illustration by Marcelina Gawronska Copyrights of all pictures published on this website are reserved by it's autor. No material published here can be copied, reproduced, posted, used in any way without author's written permission. All Rights reserved by Marcelina Gawronska

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl